O stanovištích

Historická naučno-zábavná stanoviště jsou vhodným doplňkem trhů, řemeslných dílen ale mohou být také použita samostatně.

 

Poznejte řemeslo

Ve čtvercích jsou umístěné různé druhy nářadí a na Vás je přiřadit dřevěné karty se jmény řemesel do správného čtverce, a následně budete mít před sebou další nářadí, u kterého musíte zodpovědět, kdo ho používal. Mistr Vás provede po stopách a historii daných řemesel a řemeslníků.

 

Tovaryšské zkoušky

Na tomto stanovišti absolvujete tři úkoly, tyto úkoly mohou být začleněny do tématu Vaší akce anebo je na výběr z několika scénářů, například: zatloukání hřebíků, řezání pilou, ovládání koně. Po absolvování úkolů obdržíte ručně psaný tovaryšský list s Vaším jménem. Stanoviště je pro děti i dospělé.

 

Historická střelnice

Dozvíte se o historii luků a kuší, vyzkoušíte si střílet na terč z luku nebo kuše. Střelnice může být jako součást tržiště, řemeslných dílen, eventů nebo i samostatně. Střelnici je nejlépe umístit venku ale při zachování bezpečnostních opatření je možné ji umístit i uvnitř.

 

 

Výběr našich klientů

Historické vzdělávání

Jsme přesvědčení, že učení by měla být zábava, použijeme naše znalosti a dovednosti aby se děti a dospělí vydali na vzrušující cestu za poznáním do minulosti.